E-posta Şifre
1 Million Resmi

1 Million

Firma Paco Rabanne
Piyasaya Çıkış 2008
Cinsiyet Erkek
Ana TemalarDeri, Gül, Kehribar, Narenciye, Sıcak Baharatlı, Tarçın
ParfümörlerChristophe Raynaud
Michel Girard
Olivier Pescheux
Üst notalarGreyfurt - Kıvırcık Nane - Mandalina
Orta notalarBaharatlı Notalar - Kırmızı Frenk Gülü - Tarçın
Alt notalarDeri - Kehribar - Odunsu Notalar - Tefârik
Ortalama puan3.46 / 5 (Oy: 6394)

60'lı yıllarda Paco Rabanne parfüm alanında çok ünlenmiştir. Ancak bu ünü ilk zamanlar çıkardığı iki parfümle sınırlı kalmıştır. Daha sonra ise 2008 yılında çıkardığı one million erkek kokusuyla herkesin gözünde yarattığı erkek tasviriyle gündeme gelmiştir. Parfüm şişesi olarak altın bir külçeyi seçmiş ve bu seçimle ilgi odağı olmuştur.

One million nasıl bir kokudur?

Parfüm içerisinde en fazla hissedilen koku ağırlıklı olarak nane, mandalina ve greyfurt karışımıdır. Bunların dışında gül, baharatlı ve odunsu kokular hissedilmektedir. Karışımların oluşturduğu etki ile de akla zenginlik, mücevher, para gelmektedir. Tasarımından da anlaşıldığı üzere bu parfümü kullanarak altın gibi özel, ilgi odağı, dikkat çeken bir kişi olmak mümkündür.

One million nasıl ortamlarda kullanılabilir?

Gücü, lüksü, parayı niteleyen her ortamda kullanılabilir. Şehvet verici bir yanı vardır. Baskın olmayı, nüfuslu olmayı hedefler. Gösterişi ön planda tutar. İyi restoranlar, en iyi kulüplere gidecek olanların, sosyetenin tercihidir. Yumuşak ve kalıcı bir kokusu vardır.

One million yaratıcıları bu parfümü nasıl anlatıyor?

Yaratıcıların söylemiyle altın her zaman rağbet gören ve kışkırtıcı özelliği olan değerli bir şeydir. Bu yüzden altın külçe şeklinde üretilen parfümle tüm kışkırtıcılık ön planda tutulmaktadır. Yaratıcılara göre erkek serttir ve bir ağırlığı vardır. Tasarımda külçe tercih edilmesinin en önemli nedeni de budur.

Lansmanıyla tüm dikkatleri toplamıştır. Özel olarak tasarlanmış altın renge sahip zırhlı araçlarla parfümler getirilmiş ve yine altın renginde çantalarla sunuma hazırlanmıştır. Pek çok ünlü simanın ve mankenlerin araçlardan inmesiyle açılışı yapılmıştır. Tüm dünyanın ilgi odağı haline gelmiştir. Parfüm tanıtımı için hazırlanan reklam filmi de oldukça iyi hazırlanmıştır. Tam olarak parfümün ruhunu yansıtan reklam filminde dans eden cazibeli bir erkek ve karşısında elbisesi düşen bir kadın görülmektedir.

Reklam filminde lüks bir yaşam, çuvallar dolusu para, altın parçaları ön plandadır. One million yaratılırken de tam da bu düşünceler ışığında hareket edildiği için reklamı da büyük ses getirmiştir. Sadece reklamından görüp bu parfümü alıp deneyen birçok kişi bulunmaktadır. Parfüm hem kalıcılığıyla, hem ilgi çekiciliğiyle, kalitesiyle, pahalılığıyla dikkat çeken bir noktadadır ve herkesin aklında da bu özellikleriyle yer etmiştir.

Kullanıcı Oyları
Beğeni
92 Oy
97 Oy
79 Oy
Mevsimler
13 Oy
80 Oy
56 Oy
19 Oy
Hava Sıcaklığı
34 Oy
93 Oy
Zaman
27 Oy
100 Oy