E-posta Şifre
Acqua di Gio Resmi

Acqua di Gio

Firma Giorgio Armani
Piyasaya Çıkış 1995
Cinsiyet Kadın
Ana TemalarAromatik, Çiçeksi, Deniz, Narenciye, Taze Baharatlı, Yeşillik
ParfümörAlberto Morillas
Üst notalarBergamot - İspanyol Yasemini - Limon - Mandalina - Misket Limonu - Neroli - Portakal
Orta notalarBiberiye - Calone - Deniz Suyu - Frezya - İspanyol Yasemini - Kırmızı Frenk Gülü - Kişniş - Kokulu Menekşe - Muhabbet Çiçeği - Myristica - Siklamen - Sümbül - Şeftali
Alt notalarKehribar - Meşe Likeni - Sedir - Tefârik - Tibet Misk Geyiği
Ortalama puan3.97 / 5 (Oy: 5628)

Şişesinden başlayarak kısaca sizlere Acqua Di Gio parfümünün nasıl olduğunu anlatmak istiyoruz. Beyazımsı tonlarda renge sahip olması biraz sadeliği simgelemiş gibi görünüyor. Ayrıca her ne kadar sade görünüm verilmiş olsa da şişesinde kullanılan malzemenin adeta elinizi okşadığını söyleyebiliriz. Diğer parfümlerin şişesine oranla oldukça hoş olan şişesi, aslında diğer rakiplerinden bir adım öne çıkmasında önemli bir etkendir diyebiliriz.

Acqua Di Gio kullanacak olan kişilerin genç olmalarını tavsiye ederiz. Yani 25-30 yaşı üstündeki kişiler bu kokuyu çevresel olarak pek kaldıramazlar. Zengin veya merkezi şehirlerde Acqua Di Gio parfümü kullanan kişilere sıklıkla rastlarsınız. Hatta bazen "aaa benim parfümüm" dediğiniz bile olabilir.

Acqua Di Gio farkı nedir diye merak edenler için; kaslı vücudunuzun olmasına gerek yok. Sıktığınız zaman, sıkılan yere 5-10 dakika sonra hafif su değdirmenizde size muazzam güzellikte bir koku verecektir.

Peki, Acqua Di Gio Nasıl Kokar?

İlk sıktığınızda çok farklı bir kokuyla size merhaba der "ekşi kavun ve turunçgillerin birleşimi" diyebiliriz. Biraz zaman geçtikten sonra ekşimsi çiçekler ve otların kokusu burnunuza gelecektir. Tam kokunun oturmasından sonra size verdiği nota odunumsu kokuya ilave olarak ilk sıktığınız anda burnunuza gelen kokunun karışımında çok güzel bir şey ortaya çıkıyor diyebiliriz. Ekşimsi kokan parfümler kategorisinde düşünülebilir. Ancak ekşimsi kokulu parfüm istemeyenler, daha çok meyvemsi kokular sevenlerin bu parfümü kullanmamaları yönünde buradan uyarabiliriz. Çünkü oldukça pahalı olmasıyla bilinir.