E-posta Şifre
Fahrenheit Resmi

Fahrenheit

Firma Christian Dior
Piyasaya Çıkış 1988
Cinsiyet Erkek
Ana TemalarAromatik, Çiçeksi, Deri, Odunsu, Ozonik, Taze Baharatlı
ParfümörlerJean-Louis Sieuzac
Maurice Roger
Michel Almairac
Üst notalarAdi Alıç - Bergamot - Lavanta - Limon - Mandalina - Myristica - Papatya - Sedir
Orta notalarHanımeli - İspanyol Yasemini - Karanfil - Menekşe Yaprağı - Müge - Myristica - Sandal Ağacı - Sedir
Alt notalarCumaru - Deri - Kehribar - Tefârik - Tibet Misk Geyiği - Vetiver
Ortalama puan3.90 / 5 (Oy: 5818)

Şişesi bakımından parfümü incelediğimizde dikey boyutlarda şişesinin olduğunu söyleyebiliriz. Alt kısmı açık sarıdan başlayarak yukarı doğru alev kırmızısına dönen bir rengi bulunur. Erkek parfümü olarak farklı kokuları barındırır. Bazı araştırmalarımıza göre kızların "sevgilime hangi parfümü almalıyım" önerilerine Fahrenheit parfümünü önerdiklerini görmekteyiz.

Fahrenheit Parfüm Nasıl Kokar?

İlk kullanacak kişiler burunları bu kokuya alışık olmadıkları için ilk sıkımda soyulmuş salatalık kokusunu verdiği söylenmektedir. Herkesin farklı yorumlarıyla karşılaştığımız doğrudur. Ancak Soyulmuş salatalık kokusunun da fena olmadığını söyleyebiliriz. Harmanlanması bakımından aslında birçok kokuyu içerisinde barındırmaktadır. Bir çiçek sepeti düşünün, içerisine mandalina, limon ve bergamot serpilmişçesine aralarına da sedir bırakılmış gibi bir kokuyu andırır. Bir erkeği erkeksi yapan parfümlerden birisidir. Yukarıda saydığımız koku verici meyvelerin ya da bitkilerin her içinize çektiğinizde ayrı bir notayı sizlere sunan bir kokudur. Kokuyu üç ana temelde toplarsak eğer alt orta ve üst kokularını burnumuzla anlayabiliriz. Orta kokusunda ise harika bir alıç meyvesini sizlere hissettirir.

Fahrenheit Parfümü Kokusu Yorumları

Koku içerisinde farklı maddelerin birleşmesiyle elde edildiği için her insan Fahrenheit parfümü hakkında değişik yorumlar yapabilmektedirler. Kimine göre salatalık kokusu verirken, kimine göre meyve sepetinin o harika kokusunu hissettirir. Kimilerine göre ise; Nemli toprak içerisinde kalmış bir çiçeğin verdiği kokuyu hissederler.