E-posta Şifre
Black Orchid Resmi

Black Orchid

Firma Tom Ford
Piyasaya Çıkış 2006
Cinsiyet Kadın
Ana TemalarBalzamik, Kakao, Sıcak Baharatlı, Tatlı, Toprak
ParfümörGivaudan
Üst notalarBergamot - Gardenya - İspanyol Yasemini - Limon - Mandalina - Siyah Frenk Üzümü - Tuber - Ylang-Ylang
Orta notalarBaharatlı Notalar - Gardenya - İspanyol Yasemini - Lotus - Meyve - Orkide - Ylang-Ylang
Alt notalarBitter Çikolata - Kehribar - Sandal Ağacı - Tefârik - Tibet Misk Geyiği - Tütsü - Vanilya - Vetiver
Ortalama puan3.79 / 5 (Oy: 6132)

Bu parfümün şişesinden bahsedersek eğer; bilindiği üzere parfümlerin şişeleri en az parfümler kadar ilgi çekmektedir. Bazı insanlar kokuya göre değil parfüm şişesinin güzelliğine göre parfüm almaktadırlar. Black Orchid parfümünün şişesi ise isminden de belli olacağı üzere simsiyah bir renk tonunda üretilmektedir. Kapağı, camı, koruyucu kılıfı olarak A'dan Z'ye kadar siyaha bürünmüş bu parfüm kalıcı kokusu ile ünlüdür.

Black Orchid Oluşum Hikâyesi

Aslında parfümün tam ismi Tom Ford – Black Orchid olarak bilinmelidir. Ancak bu parfümü almak istediğinizde sizlere Tom Ford tarafından pek bahsedilmez. Hikâyesi ise tamamen özeldir. Hoş bir koku, başarılı bir koku elde edilmesi için çok derin araştırma içerisine giren Tom Ford'a sunulan kokular, esanslar çok sıradan gelir. Kendisi bu sefer kolları sıvar ve kendine has kokusu olan bir özel üretim bitki yetiştirir. Bu çiçeğin ismi ise parfüme ismini verdiği siyah orkide çiçeğinin esansından elde edilmiştir.

Tom Ford Black Orchid Nasıl Kokar?

Siyah orkide günümüzde sadece bu parfümün elde edilmesi için üretilmektedir. Bu sebeple fiyat bakımından oldukça pahalıdır. Unisex olarak tanıtılıyor olsa da daha çok kadınların tercih ettiği bir kokuyu oluşturur. Siyah orkide'nin yanı sıra diğer baharatımsı kokulara da yer verilmiştir. Meyve kokuları ise vazgeçilmezidir. Sıcak baharat ve tatlı toprak kokusunu içinde barındırmaktadır.