E-posta Şifre
Shalimar Resmi

Shalimar

Firma Guerlain
Piyasaya Çıkış 1925
Cinsiyet Kadın
Ana TemalarBalzamik, Duman, Narenciye, Odunsu, Pudra, Vanilya
ParfümörJacques Guerlain
Üst notalarBergamot - Limon - Mandalina - Narenciye - Sedir
Orta notalarİspanyol Yasemini - Kırmızı Frenk Gülü - Süsen - Tefârik - Vetiver
Alt notalarCumaru - Deri - Misk Kedisi - Opoponax - Sandal Ağacı - Tibet Misk Geyiği - Tütsü - Vanilya
Ortalama puan3.83 / 5 (Oy: 6327)

1925 yılından bu yana popüler olan bir bayan parfümüdür. Fransızlar tarafından en çok tercih edilen bu parfüm, içeriğinde; süssem kökü, vanilya, opoponaks, pudra ve tonka baklası bulunmaktadır. Oldukça yabancı olan bu terimlerden pudra ve vanilya bizlere tanıdık gelebilir. Bu maddelerin birleşiminden elde edilen kokunun nasıl çekicilik izlenimi verdiği de büyük merak konusudur. Bir bayan bu parfümü kullandığında inanılmaz bir çekicilik kokusunu etrafa yaymış olur.

Shalimar parfümü şişesi tasarım bakımından oldukça hoş görünmektedir. Orta yaşlarda bayanların kullandıklarını söylemek mümkündür. Yaptığımız araştırmalar neticesinde egzotik bir koku yayan Shalimar bir bayanın üzerinde gözlerinizi kapatarak kokladığınızda sizlere inanılmaz hayal gücü katar. Karşınızdaki bayanı tanımadan bu kokuyu kumaş üzerinde kokladığınızda sizlere vereceği his, 1.80 boyunda – 30-35 yaş arasında bir bayan olacaktır. İşte bu kadar etkili olan bu parfümün birde hikâyesi vardır.

Shalimar bahçelerinden ismini alan bu parfüm, Hint İmparatoru Shan Jahan ile Mümtaz Mahal'in Casmir kentindeki Shalimar bahçelerinde gizlice buluşmaları neticesinde bu aşkın Mümtaz'ı ölünce Shalimar parfümü ortaya çıkar. Şişesinin boyun kısmındaki altın rengindeki çember bu aşkı simgelemektedir.

Shan Jahan ile Mümtaz Mahal

Shalimar parfüme sahip olmanız için öncelikle hikâyesini bilmeniz bizim sizlere olan bir tavsiyemizdir. Hikâyesine esir olarak her sıkmanızda o aşkın inanılmaz gücüne hâkim olacak ve sıktığınızda kendinizi aşk kadını olarak ilan edeceksiniz. Günümüze kadar ulaşması ne kadar ciddi bir parfüm olduğunun da bir simgesidir.